Członkowie grupy:

Rotmistrz Józef Piotr Rotmistrz Józef Piotr Poraj - dowódca kompaniji - pełen fantazji szlacheckiej zagończyk, nazywany niespokojną głową, wilkiem stepowym i ojcem honoru, prowadzący zawsze do celu swoją zgraje. Braterska dusza i rozmarzony wędrowiec spoglądający daleko w bezkresny step.
Kniahini Wanda Kniahini Wanda - o szczęśliwa ostoja, gdzie zawiaduje kniahini. Wszelkiego ci u niej dostatek, od jadła aż po serce. Nie zaskoczysz jej niczym, bo i samego diabła potrafi z kapustą zmieszać.
Starosta Antoni Starosta Antoni - senior rodu herbu Poraj - noszący na barkach prastare dzieje barwnej historii rodu. Burzliwa krew i młodzian w duszy, nie jednym jeszcze potrafi zadziwić.
Kanclerz Robertus Kanclerz Robertus - zawsze godny w powierzonej mu sprawie. Nigdy nie łamie słowa i nie opuszcza towarzyszy w potrzebie. Jedyny kanclerz, który z wirtuozerią włada kodowanym językiem z czego i jego Panna zadowolona.
Kniaziówna Diana Kniaziówna Diana - zaklinacz koni, kawalkator - pociecha rotmistrza. Po rodzicielach przejęła zawziętość, upór i odwagę. Niezrównana amazonka. Zna się także na leczeniu końskich ran i chorób.
Kasztelanic Dawid Kasztelanic Dawid - w rytm bębnów i tajemniczych apokryfów, młodzian ten ze swadą i pomysłem szuka ścieżki, która przywiedzie spokój jego niespokojnego ducha.
Panna Katarzyna Panna Katarzyna - nie masz na południu Panny, która będąc tak ciekawską, śmiałą i zadziorną, była by zarówno wilczycą jak i ciepłą dwórką. Swym słowem i czynem wychowuje młodą dziatwę.
Panna Iwonka Panna Iwonka
Bohun Bohun
Koncert żab Autor: Józef Chełmoński
Poleć tą stronę:  
  
Copyright © 2010-2019 Zagończykowa Kompanija. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Design by Kanclerz Robertus
odwiedzin: 1493 dzisiaj: 106 on-line: 2 strona istnieje: 3278 dni ładowanie: 0.055 sek