Majówka w Zawieprzycach 9-11. V A.D. 2014

Wiosenny zew kresów znów dał znać o sobie. Ruszyliśmy szlakiem przez Sandomierz ku Lubelszczyźnie nie mieszkając zajechać po drodze przyjaciół w Kraśniku. Łzawo przywitał nas gród przyjaciół Jana Sobieskiego, Miączyńskich nad Wieprzem.

Ordynacja Zamojskich dała nam wyborną gościnę w Kozłówce. Lublin przyjął nas, za sprawą chorążego Pawła ze Zgrai Sarmackiej, zabytkami starówki oraz regionalnym budownictwem w skansenie. Jednakowoż podwoje zamku się nie rozwarły. Skonfundowani tym dyshonorem postanowiliśmy łyczkom co na panny dworskie nastawali, krwie tęgo upuścić.

Działo się tedy nie mało na starościńskim Miączyńskich zamku zawieprzyckim, pod okiem samego JM króla Jana i Marysienki, któren nam armatnio i dragonno suport dał. Wysieklim tedy zbójów i wystrzelalim jak kaczki.

Zasługa to wielka "Swistaka" z Chorągwią Zamku w Zawieprzycach, Braci Rycerskiej z Lublina i Szlacheckiej z Sierakowa, Małopolskiej Zgrai Sarmackiej, Bombardierów z Krakowa, "Klingi" oraz naszej Zagończykowej Kompanii. Spektrum onych wydarzeń w galeryi naszej wzrek uradować może.

Komentarze (0)

Dodaj odpowiedź

Dziękujemy za wystawienie komentarza

Poleć tą stronę:  
  
Copyright © 2010-2013 Zagończykowa Kompanija. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Design by Kanclerz Robertus
odwiedzin: 6517 dzisiaj: 104 on-line: 2 strona istnieje: 3245 dni ładowanie: 0.005 sek