Pola Chwały 2013

Pola Chwały - Niepołomice 27-29 września A.D. 2013.

Co roczne, jesienne okazowanie wojsk na przedpolach zamku niepołomickiego to już tradycja. Podobnie jak w poprzednich, tak i w tym roku nie mogło tam zabraknąć Zagończykowej Kompaniji. Stawiliśmy się w zwarci w gotowości i pełnym rynsztunku.

Tegoroczne Pola Chwały powitały nas wyjątkowym chłodem.

Jednak nie przeszkodziło to naszym gorącym sercom i głowom w dobrej zabawie. Nasze piękne białogłowy zaprezentowały swoje najbardziej wyszukane kreacje, panowie również nie ustępowali ani szykiem ani fantazją. Tradycyjnie już, podobnie jak w poprzednich latach narobiliśmy dużo hałasu i bałaganu pojedynkując się, broniąc honoru dam i sąsiadów, a ostatecznie zostając nie wiedzieć kiedy zostaliśmy wmieszani w bitwę. Nie wiadomo, szczerze mówiąc, które uczucie po jej zakończeniu przemawiało przez nas mocniej, radość czy zaskoczenie, choć oba spowodowane tym samym faktem- naszym męstwem i ostatecznym zwycięstwem nad wrogiem.

Po długim starciu z nieprzyjacielem mogliśmy wreszcie odsapnąć. Pomimo, a może właśnie tym bardziej dlatego, że zapowiadano nam deszcz i mrozy, ochoczo zasiedliśmy całą Kompaniją wkoło ogniska.

Wspólnie gawędziliśmy i śpiewaliśmy daleko w noc, a dowcipkowania i degustacji dóbr wszelakich upichconych w ognisku nie było końca.

Dla zainteresowanych szczegółami fotorelacja dostępna tutaj.

Komentarze (0)

Dodaj odpowiedź

Dziękujemy za wystawienie komentarza

Poleć tą stronę:  
  
Copyright © 2010-2013 Zagończykowa Kompanija. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Design by Kanclerz Robertus
odwiedzin: 6517 dzisiaj: 104 on-line: 2 strona istnieje: 3245 dni ładowanie: 0.007 sek