Ogrodzieniec 2013

6 – 7 Lipca 2013. Ogniem i mieczem w Ogrodzieńcu

W sobotę rano Ogrodzieniec przywitał nas rzęsistym deszczem, lecz nie przeszkodziło nam to ochoczo zabrać się za rozbijanie namiotu i obozowiska. Wygląda na to że pogoda przestraszyła się naszego zapału bo zanim jeszcze ostatecznie namiot stanął, zaczęło się już przejaśniać.

W tym roku Zagończykowa Kompanija pojawiła się w powiększonym składzie, bowiem wsparli nas swoim udziałem pod naszym sztandarem Jagoda i Jurko z Podolskiego Regimentu Odprzodowego. Wspólnie obozowaliśmy, przygotowaliśmy strawę i razem dopingowaliśmy uczestników turnieju łuczniczego. Zapewne dlatego nasi reprezentanci: Kniaziówna Diana oraz Kanclerz Robertus przeszli do finału.

Radość sukcesów zaburzył nagły spór w obozie. Jak to zwykle bywa o dziewkę poszło. A ponieważ pretendenci do jej ręki z dwóch różnych obozów pochodzili to po dwóch pacierzach walczyli już wszyscy.

Ostatecznie wygrali „nasi”. Tak więc wieczorem mieliśmy wiele powodów do świętowania. Ale pierwszym i najzacniejszym były urodziny Rotmistrza Józefa Piotra Poraja, które uświetniliśmy owocowym deserowym specjałem oraz przygotowanymi przez Jubilata wybornymi trunkami.

Niedziela była wyjątkowo słoneczna, jakby chciała nam wynagrodzić sobotni deszczowy poranek. Nastroiło nas to tak optymistycznie, że w finale turnieju łuczniczego Kanclerz i Kniaziówna, jako jedyna przedstawicielka płci pięknej, zajęli odpowiednio 8 i 9 miejsce na 18 ochotników. W tym czasie Kniahini Wanda wraz z Panią Jagodą i Panną Kasią przygotowywały strawę, a Waćpan Jurko wraz z Rotmistrzem Józefem i Kanclerzem Robertusem pukawki przeróżne prochem czarnym częstowali.

I tak nam minął zbyt szybko ten weekend, a prochu, wina i kąpieli słonecznych nie brakowało.

Wspominając minione chwile jeszcze raz Rotmistrzowi w Jego święto, Bractwu Ogrodzienieckiemu za organizację inscenizacji oraz całej Zagończykowej Kompaniji za wspólne biesiadowanie po stokroć Vivat !!!

A tych, którym samo „Vivat!!” nie wystarczy zapraszamy do Galerii (tutaj) na kolejną porcję wspominek.

Komentarze (0)

Dodaj odpowiedź

Dziękujemy za wystawienie komentarza

Poleć tą stronę:  
  
Copyright © 2010-2013 Zagończykowa Kompanija. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Design by Kanclerz Robertus
odwiedzin: 6517 dzisiaj: 104 on-line: 2 strona istnieje: 3245 dni ładowanie: 0.007 sek