Ogrodzieniec 2012

W terminie 7-8 lipca a.d. 2012 na Przedzamczu Zamku Ogrodzienieckiego miejsce miała impreza pod hasłem Ogniem i mieczem, czyli pospolite ruszenie na ratunek Rzeczypospolitej - historyczny festyn nawiązujący do okresu potopu szwedzkiego i powstań kozackich.

Zagończykowa Kompanija licznie przybywszy na tę okoliczność, namiot swój u stóp zamku rozłożyła. Mężowie chcąc się poszczycić przed białogłowami umiejętnościami swymi, ochoczo przystąpili do turnieju łuczniczego. Niewiasty zaś w obozie kucharzyły, dziergały i wyszywały wspólnie, a starań ich doglądał sam Bohun – kocur obeznany zarówno w sztukach kulinarnych jak i fechtunku włóczką.

Obozowa sielanka nie trwała jednak zbyt długo, bowiem wśród szlachty jakowyś harmider się zrobił i niespodzianie od słowa do słowa wywiązała się potyczka, która nie wiedząc kiedy przekształciła się w barwną i zawziętą bitwę o Zamek.

Po wielu trudach i znojach walk zaciekłych, ostatecznie udało się uradzić pokój i do wspólnej biesiady w Zamku Ogrodzienieckim zasiąść. Ucztowaniu i harcom nie było końca, a zwycięzcy wraz z przegranymi biesiadowali śpiewając i rozprawiając aż do świtu...

Fotorelacja z naszego udziału w spotkaniu dostępna jest tutaj.

Komentarze (0)

Dodaj odpowiedź

Dziękujemy za wystawienie komentarza

Poleć tą stronę:  
  
Copyright © 2010-2013 Zagończykowa Kompanija. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Design by Kanclerz Robertus
odwiedzin: 6517 dzisiaj: 104 on-line: 2 strona istnieje: 3245 dni ładowanie: 0.011 sek