27.12.2013 AD. Podsumowanie roku i zakończenie sezonu

Wraz ze zbliżającym się końcem roku zawsze przychodzi czas na refleksje nad tym co minęło. Motywowany zapewne podobnym odczuciem Nasz Zagończyk zakomenderował walne zebranie na którym omówione miały zostać najważniejsze kwestie naszej reko-działalności.

Zmęczeni bożonarodzeniowym biesiadowaniem przy własnym stole z wielką ochotą udaliśmy do restauracji „Ogniem i mieczem”, gdzie jak zawsze powitano nas pyszną gościnnością. Będąc niemalże w komplecie podsumowaliśmy miniony sezon i snuliśmy plany na kolejny. Wznosząc kolejne toasty i wspominając odwiedzone w tym roku miejsca, planowaliśmy gdzie zawitamy w następnym, wyjątkowym dla nas roku.

W 2013 roku wzięliśmy udział w niemal tuzinie imprez rekonstrukcyjnych konkurując w licznych turniejach łuczniczych (w niektórych zdobywając nawet miejsca na podium), szermierczych oraz potyczkach i oblężeniach (w większości zwycięskich). Zjedliśmy całą furę specjałów z ogniska i wznieśliśmy dziesiątki toastów, jednak nasza najważniejsza misja, to aby w łatwo dostępny sposób przekazać realia XVII-wiecznej Polski.

Mamy nadzieję, że wszędzie gdzie byliśmy pobyt Zagończykowej Kompaniji naznaczony pozostał dobrym humorem i świetną zabawą, a także wieloma przyciętymi wąsami! Kolejny, aczkolwiek na pewno nie ostatni rok rekonstrukcji historycznej za nami. Wszystkim dzięki którym ten rok upłynął w tak honorowym i wesołym gronie szerokich uśmiechów: Vivat, vivat, po stokroć Vivat!!

Komentarze (0)

Dodaj odpowiedź

Dziękujemy za wystawienie komentarza

Poleć tą stronę:  
  
Copyright © 2010-2013 Zagończykowa Kompanija. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Design by Kanclerz Robertus
odwiedzin: 6518 dzisiaj: 105 on-line: 2 strona istnieje: 3245 dni ładowanie: 0.007 sek